Népi konferencia az erdélyi Csíkmenaságon

A Teleki László Alapítvány május 25-én konferenciát rendez a csíkmenasági művelődési házban Népi építészeti program a Kárpát-medencében címmel. A konferencia célja, hogy feltérképezzük a Népi program Kárpát-medencei kiterjesztésének lehetőségét.

A rendezvényen Dr. Diószegi László, a Teleki Alapítvány igazgatója bemutatja az anyaországban a magyar kormány támogatásából, az alapítvány szervezésében működtetett Népi Építészeti Programot. A program szakmai vezetője, Erdélyi Erika néhány mintafelújításról tart előadást, Furu Árpád építész pedig Erdély kiemelt fontosságú népi építészeti értékeiről beszél. Az érdeklődők ezenkívül előadásokat hallhatnak többek között székely csűrökről és hasznosításukról, a csehétfalvi népi építészeti együttes hasznosításáról, az érmelléki népi építészeti emlékek felújításáról; lesz kerekasztal-beszélgetés a tájházak helyreállításáról, valamint bemutatjuk az Élhető örökség című, a Népi Építészeti Program tizenhét kiemelkedő projektjét számbavevő kötetet.

A konferencia nyilvános, de azon csak előzetes regisztrációt követően – telekialapitvany@gmail.com – lehet részt venni.

A részletes program letölthető innen.