Másfél milliárd forint népi építészetre — sajtótájékoztató június 17-én

A Népi Építészeti Program ettől az évtől a Teleki László Alapítvány szakmai vezetésével valósul meg. A program keretében magánszemélyek, önkormányzatok és szervezetek pályázhatnak veszélyeztetett népi építészeti örökségünk, a népi műemlékek, a történeti értéket képviselő vidéki épített örökség megóvása, megőrzése, fenntartása céljából. A program 1,5 milliárd forintos kerettel gazdálkodik.

Részletek a programról elérhetők itt:

1. június 17-én hétfőn, délelőtt 11 órakor sajtótájékoztatót tartunk, amelyen közzétesszük a Népi Építészeti Program felhívását, és beszámolunk a program keretében idén benyújtható támogatási kérelmek formai és tartalmi elvárásairól, a program megvalósításának szakmai részleteiről.A sajtótájékoztatót Dr. Földváry Gábor örökségvédelemért felelős miniszteri biztos tartja. A Népi Építészeti Program megvalósításának irányelveit Vukoszávlyev Zorán, a program szakmai vezetője ismerteti.

A sajtótájékoztató időpontja:

1. június 17., 11 óraHelyszín:
    Teleki László Alapítvány, Budapest, VI. kerület, Eötvös u. 24. I.emelet