vajdasag budapest

Külhoni diákokat látott vendégül a Teleki László Alapítvány Budapesten

vajdasag budapestCsaknem 200 diákot és kísérőit látta vendégül a Teleki László Alapítvány 2016. október 22-én. A Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkárságának támogatásával megvalósult Egy nap Budapesten című program célja az volt, hogy erősítse a határainkon túli magyar fiatalok identitását, Magyarországhoz, a magyar kultúrához való kötődését.

Az egynapos program keretében a Felvidékről, Erdélyből, a Kárpátaljáról és a Vajdaságból érkezett gyerekek megtekintették a Páva matiné – néptáncos ismeretterjesztő műsort a Művészetek Palotájában, a Fölszállott a Páva televíziós népzenei és néptáncos műsor résztvevőivel, majd az ebédet követően a Miniszterelnöki Titkárság vendégeiként ellátogattak a Parlamentbe. A budapesti kirándulás a budai Várban ért véget, ahol a fiatalok a „Mi Magyarok” című kiállítást nézték meg a Magyarság Házában. Legközelebb november 6-án a lévai Czeglédi Péter Református Gimnázium, az Érsekkétyi Egyházi Alapiskola, a Juhász Gyula Alapiskola, a marosvásárhelyi Művészeti Líceum, a zentai Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és a técsői Református Líceum diákjai éreznek Budapestre a Teleki László Alapítvány vendégeként.