Térképen a Népi Építészeti Program 2019-es támogatottjai

A Népi Építészeti Programot 2019 óta a Teleki László Alapítvány szervezi. A tavaly felújítási támogatásra kiírt felhívásra több mint ötszázan adtak be támogatási kérelmet, a bíráló bizottság végül 137 igénylést támogatott. A támogatottakkal a Teleki László Alapítvány idén januárban kötött szerződést. Tavasszal már a konkrét felújítási munkák is elindulhattak — bár ezek kivitelezését néhol most lassítja, nehezíti a járványhelyzet.
A támogatásban részesülő épített emlékeket ezen a térképen mutatjuk be, ahol rövid leírást és fényképet is talál az ingatlanokról.
A Népi Építészeti Programban nemrég zárult le egy újabb felhívás elbírálása: az érdeklődők szakmai előkészítés támogatására adhattak be kérelmet. A bíráló bizottság már ezeket a kérelmeket is elbírálta, a szerződéskötés nemsokára megtörténik.
A Népi Építészeti Programról és a közeljövő terveiről Dr. Diószegi László, a Teleki László Alapítvány igazgatója ebben az interjúban beszélt.