Ünnepélyesen átadták a pelbárthidai református templomot

2023. június 4-én, a Nemzeti Összetartozás Napján tartották a partiumi Pelbárhidán a felújított református templom ünnepélyes átadóját. A felújítás a magyar kormány által létrehozott és finanszírozott, a budapesti Teleki László Alapítvány szervezésében működő Rómer Flóris-terv keretéből történt.

Pelbárthida 500 lelkes, felerészben magyarok lakta falu Bihar megyében, a magyar határ közelében. Kis református temploma középkori eredetű, a 17. században átalakították. Egyhajós épület, déli kapuja előtt háromszintes torony áll. Belső terét egységes síkmennyezet fedi.

Az épületről a felújítási munkák kezdeteként eltávolították a cementes vakolatot, majd a tető megerősítésével, helyreállításával folytatódtak a munkálatok.

Mint arról korábban hírt adtunk, tavaly kora tavasszal a templom közelében nádas lángra kapott, ám az istenháza szerencsére sértetlen maradt.
Az ünnepélyes átadón a Teleki László Alapítványt Rédai Beáta titkárságvezető képviselte.