huszt 070521_500x500

Hatoldalú megállapodás a Kárpát-medence magyar vonatkozású épített örökségéről

huszt 070521_500x500

2012. szeptember 4-én 15.30 órakor ünnepélyes keretek között a Parlamentben írják alá a Kárpát-medence magyar vonatkozású épített öröksége kutatását, dokumentálását és felújítását célzó hatoldalú megállapodást. A szerződés aláírásával újraindul az első Orbán-kormány egyik legsikeresebb programja, amelynek keretében a Teleki László Alapítvány bonyolításában több mint 300 műemléken végeztek felújítási munkálatokat.

A megállapodást a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium, Nemzetpolitikai Államtitkárság részéről Répás Zsuzsanna nemzetpolitikáért felelős helyettes államtitkár, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Egyházi, Nemzetiségi és Civil Kapcsolatokért Felelős Államtitkárság részéről Hölvényi György államtitkár, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Kulturális Államtitkárság részéről L. Simon László államtitkár, a Balassi Intézetrészéről Hatos Pál főigazgató, a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal részéről Cselovszki Zoltán elnök, a Teleki László Alapítvány részéről Granasztói György elnök úr látja el kézjegyével. A programot ismét a Teleki László Alapítvány bonyolítja.