banat 01a

Elkezdődtek a bánáti templomok építészeti felmérésének helyszíni munkálatai

banat 01a

2014 júniusában a nagybecskereki papi szenátus több bánáti templom lebontásáról hozott határozatot. 2014. augusztus 8-án a Nemzetpolitikai Államtitkárság főosztályvezetője, az Egyházi, Nemzetiségi és Civil Társadalmi Kapcsolatokért Felelős Államtitkárság, az Örökségvédelmi Államtitkárság képviselője, valamint a Teleki László Alapítvány igazgatója megtekintették a szerbcsernyei, a párdányi és módosi templomokat és megbeszélést folytattak Német László nagybecskereki püspök úrral. A bejárás eredményeként megállapították, hogy a templomok ugyan aggasztó állapotban vannak, azonban alapszintű helyreállításuk lehetséges és nem igényel irreálisan nagy költséget. A Német László püspök úrral folytatott beszélgetésen az is kiderült, hogy a Püspökség első sorban anyagi okokra hivatkozva hozta meg a bontással kapcsolatos határozatot és készen áll a megoldás keresésére. A helyzet gyors és hatékony kezelése érdekében a Teleki László Alapítvány vállalta, hogy még szeptemberben felmérést készít, amelynek ismeretében meg lehet határozni a helyreállításhoz szükséges forrásigényt.

Határok nélkül (2014.10.09.-i adás 2:04-től)

{gallery rows=1}images/esemenyek/banat{/gallery}