szerbcsernye 2

1%-kal több esély a fennmaradásra!

szerbcsernye 2  szerbcsernye  szerbcsernye 3
 Szerbcsernyei (Bánát) római katolikus templom

Kedves Támogatónk! A Teleki László Alapítvány legfőbb tevékenysége a határainkon túli magyar épített örökség kutatása, dokumentálása és felújítása. Az elmúlt években számos értékes középkori műemléket újítottunk fel, több esetben a végső pusztulástól mentettünk meg. Ezúttal ismét egy végveszélyben lévő templom megmentéséhez kérjük segítségét. A bánáti Szerbcsernye (volt Németcsernye) 1808-ban épült katolikus templomát a nagybecskereki papi szenátus a helyi közösség tiltakozása ellenére lebontásra ítélte. A Teleki László Alapítvány kitartó tárgyalásokkal elérte, hogy a Püspökség eláll bontási szándékától, ha az Alapítvány vállalja a templom alapszíntű felújítását. Ez 11 M Ft-ot vesz igénybe. Kérjük adományával és adója 1%-val támogassa a szerbcsernyei római katolikus templom megmentését. Adományának a célra való felhasználását garantáljuk, azt dokumentumokkal igazoljuk.

Kérjük adója 1%-val támogassa értékmentő és értékteremtő munkánkat.

Teleki László Alapítvány
kedvezményezett

Adószáma: 18262029-2-43

Számlaszáma: 10409015-00018995-00000002

Levelezési cím: 1539 Budapest, Pf.: 615.
Email: telekialapitvany@gmail.com