Diószegi László az Info Rádió Arénájában

A Teleki László Alapítvány igazgatója, dr. Diószegi László augusztus 19-én az Info Rádió Aréna című műsorának vendége volt. Kocsonya Zoltán műsorvezetővel beszélgetett az alapítvány határon túli felújítási projektjeiről, az ősszel a Rómer Flóris-terv keretében átadandó templomokról, és főként a borsi Rákóczi-kastélyról, de szóba került az Árpád-kori templomok felújítására létrehozott Árpád Ház Program, valamint a határon belüli épített emlékek megmentésével foglalkozó Népi Építészeti Program is.

Eltűnőben van a feszültség a határon túli magyar műemléki felújításoknál, mondja el többek között dr. Diószegi László az adásban, amelyben bőven esik szó arról, hogyan változott az elmúlt harminc évben az utódállamok hatóságainak és lakóinak hozzáállása a magyar emlékek felújításához. Diószegi László ennek kapcsán elmondta: mivel a határok megváltoztatása a 21. században nem aktuális kérdés, egyfajta “kulturális revízió”-t végeztünk többek közt azzal, hogy egy szlovák területen álló, szlovák tulajdonban lévő épületet — a borsi Rákóczi-kastélyt — magyar pénzből újítottunk fel, és azt is elértük, hogy a működtetése több évtizedre garantáltan magyar kézben maradjon.

A műsor leirata itt olvasható. A majd egyórás beszélgetést meg is hallgathatja, itt.