pkomoroc17 th

Újabb középkori részletek kerültek napvilágra Palágykomorócon

pkomoroc17 thA Teleki László Alapítvány koordinálásával zajló falkutatás az elmúlt hetekben kiterjedt az Árpád-kori református templom déli kapuzatára, amelynek kibontásakor a kapu vakolatain, nagy felületen, szinte teljes épségben került elő az eredeti polichrom színezés. A kapu megvédéséhez és későbbi bemutatásához egy filigrán előtetőt építenek majd. A tervek szerint az év első felében egy olyan régészeti feltárás is megvalósul, amely az eredeti járószinteket, az egykori sekrestyét, és a 15. században elbontott románkori szentély kiterjedését és formáját tisztázza majd. A műemlékvédelmi szakemberek reményei szerint az ásatás során az egykori kripta is előkerülhet. Az idei munkálatok keretében egyébként megújul a templom homlokzata is úgy, hogy részleteiben is jobban megmutassa gazdag történetiségét.