bodrogszentes

Megújult a bodrogszentesi református templom

bodrogszentesA felvidéki, 13. századi eredetű, 15. század végén átépített és a 20. század elején bővített templom teljes körű helyreállítása a Magyar Kormány támogatásával 2005-ben kezdődött meg. Megtörtént a tető és a toronysisak újrahéjjalása, a középkori kőkeretek valamint az 1794-ben készült festett famennyezet és karzatmellvéd restaurálása. A munkálatok befejező ütemeként csapadékvíz elvezető rendszert telepítettek, helyreállították a több helyen hiányos vakolatot, újrafestették a már elszíneződött, megrongálódott homlokzatot, megtisztították a kőkereteket és megtörtént a zsindelyfedésű toronysisak impregnálása is. A Teleki László Alapítvány koordinálásával zajló felújítást a külhoni magyar műemlékek helyreállítását segítő Rómer Flóris Terv támogatta. A megújult templom ünnepélyes átadása a reformáció 500 éves jubileuma alkalmából szervezett III. Zempléni egyházmegyei református fesztivál keretében, 2017. június 17-én lesz. A templombelső körpanorámás felvételei itt tekinthetők meg: