marosillye

Elkezdődtek a marosillyei római katolikus templom tetőjavítási munkálatai

marosillyeA középkori műemlék tetőszerkezetének javítására már a templom héjazatának károsodása miatt is nagy szükség van: a szentély északi oldalán a cserepek elmozdultak, az eresz beszakadt. A sekrestyénél szintén beszakadtak a héjazatot tartó szarufák, a befolyó vizet pedig a boltozat rávezeti a templomhajóra. A nedvesedés miatt a vakolat nagy felületben válik le a templom faláról. A Rómer Flóris Terv keretében, a Teleki László Alapítvány koordinálásával zajló munkálatok keretében helyreállítják a tetőt: átforgatják a cserepeket, felhasználva a jelenlegi hornyolt cserepeket, valamint pótolják a tönkrement darabokat. Újra lécezik a tetőszerkezetet és kicserélik a szükséges tartószerkezeti elemeket, ​megújul a toronysisak bádogozása, illetve villámhárító kerül a templomra.