vedresabrany

Befejeződött a vedresábrányi református templom teljes körű felújítása

vedresabrany

A vedresábrányi református templom kivitelezési munkái a műemléki helyreállítási terv első, statikai megerősítésre vonatkozó fázisa szerint 2012-ben a Teleki László Alapítvány bonyolításában történt meg. Ennek keretében megtörtént a padlózat eltávolítása, a statikailag károsodott fedélszék és héjazat elbontása, a hajó és a szentély falkoronájának kiegészítése egy 85cm magas tégla ráfalazással, a teljes kerület mentén új kettős keményfa koszorú gerendasor elhelyezése, illetve az új fedélszék és héjazat felépítése. Ereszt alakítottak ki a teljes fedélszék mentén, elkészítették az oromfalak bádogozását, elvégezték a faanyagok rovar- és gombakárosodás elleni védőkezelését. A második fázisban elkészült a templomhajó és a szentély külső homlokzatainak helyreállítása, a déli kapuzat külső falazatának kiegészítése, vakolása és meszelése, a középkori elemek és fal textúra bemutatásával. A templom teljes körű felújítása a külső homlokzat, illetve a templombelső vakolásával, meszelésével, a kazettás mennyezet felszerelésével és az új padló elkészítésével fejeződött be. A kivitelezést a Teleki László Alapítvány bonyolításában a Restitutor Pro nagyváradi tervező műhely műemléki helyreállítási terve alapján a SC Transilvania Edil Construct KFT kivitelező cég végezte.

{gallery rows=1}images/esemenyek/vedresabrany3{/gallery}